Slovácký rok v Kyjově 17.8.2019 - odpoledne

Snad nejznámější program na Slováckém roce je sobotní Krojovaný průvod čítající 3000 krojovaných ze všech obcí regionu, který prochází srdcem Kyjova. Na průvod se sjíždějí na tisíce diváků. Navíc pro nás byl tento ročník výjimečný tím, že přesně před 20ti lety na Slováckém roku byl poprvé použit název Habřéci.

Nejmladší z našich řad dopoledne vystupovali ve všedních krojích v městském parku v pořadu PARKet I., proto se šli před průvodem převléct do krojů svátečních. Mezitím z Lovčic přijel autobus s dalšími krojovanými a nadšenci do folkloru. Aby toho nebylo málo, před průvodem nás ještě čekalo zdobení koní s vozem, které nám byly propůjčeny z Klobouček. V průvodu jsme i letos měli podstatné zastoupení a to v podobě téměř 70 krojovaných.

Krásných zážitků bylo na každém rohu nepočítaně. Náměstí rozzářené pestrobarevnými bohatě zdobenými kroji. Bujaré zpěvy, příjemný letní vzduch nesoucí vůni dobrého vína či slivovice... Každý ročník si to užíváme víc a víc a už teď se nemůžeme dočkat dalšího.