O nás

Od původního sdružení aktivní mládeže už Habřéci urazili dlouhou cestu. V roce 1999, kdy jsme přijali nový název a ze souboru Lovečan se stali Habřéci, ještě nebylo třeba různých oficialit, jako v pozdějších letech. Tehdejší (ne)oficiální vedoucí Staňce Duroňové (nyní Sopouchové) stačil k vedení deníček, kazeťák a pevné nervy.  

Když ale Habřéci kvůli pořádání akcí a získávání dotací museli vzniknout oficiálně jako Občanské sdružení, vlády se ujala Katka Hradilová. Ta už musela používat lejster o dost víc. 

Po několika letech jsme se museli znovu přejmenovat a nynější název tedy je Habřéci, z. s. (zapsaný spolek). Současný předseda Vašek Duroň pokračuje v práci svých předchůdkyň.

Od začátku svého vzniku už jsme stihli oslavit 15. výročí a brzy nás čeká dvacítka. Mládež nám dospěla, ale díky ženáčským krojům zůstáváme stále aktivní :-). Teď jsme to my, kdo ukazuje „mladým, “ jak se chovat v kroji. A velmi nelehký úkol pro nás je, abychom tyto mladé přesvědčili, že chodit v kroji není otrava, ale je to hlavně ZÁBAVA!