Májová veselice - 6. 5. 2017

Na Májovou veselici jsme vyrazili v sobotu 6. května krátce po poledni. Ve Ždánicích u kostela jsme se setkali s Lovečánkem a Mužským sborem, abychom na zahájení mohli za naši obec vyrazit společně. U městského úřadu jsme všichni dohromady zazpívali píseň - Máme my dobrýholoveckýho pána. Po tomto představení jsme se vydali v průvodu „za májó“ směrem ke kulturnímu domu, kde se mája měla stavět.

Letos se naši sousedi rozhodli (bez nás), že mája bude „Lovecká“, a tak se mužáci chtě nechtě museli chopit jejího stavění, i když původně jsme společně měli za úkol postarat se pouze o občerstvení (víno, chleba se sádlem).

Poté v parku začal hlavní program, který jsme zahajovali my, Habřéci. S malými obměnami jsme předvedli vystoupení, které jsme měli nacvičené už loni do Milotic. Znovu jsme tak provětrali kosy a hrábě. Program jsme doplnili některými staršími členy, kteří tanec vtipně uvedli a také trochu pomohli se zpěvem.

Počasí se letos výjimečně vydařilo, i když občas zahřmělo. Horší to ale bylo s účastí diváků, která je ročník od ročníku menší. Z velkolepé akce, kde se pohybovaly houfy lidí, hrály kolotoče a všude stály stánky, se pomalu stává nezajímavá záležitost.